Baby Loss Series – Remembering Your Baby

“Remembering your Baby” is one of 8 videos in the Baby Loss Series, created with the support of Tommy’s Charity in partnership with Still Birth Stories.

The videos use excerpts from audio recordings of parents talking about their experience with losing their baby. The series aims to break the silence and raise awareness on different aspects of baby loss, and provide support for the people who need it.
_________

To watch the full series please visit:
www.tommys.org/blaw-2018
www.stillbirthstories.org/animation-categories/

For baby loss information and support please visit:
www.tommys.org/baby-loss-information-and-support

6 thoughts on “Baby Loss Series – Remembering Your Baby”

  1. I just want to say I’m very new to blogging and site-building and actually enjoyed your page. Very likely I’m going to bookmark your blog post . You amazingly come with terrific stories. Thanks a bunch for sharing your web-site.

  2. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *