THE CUTE SHOW: BABY SLOTHS

https://vimeo.com/51771300!.?.!I made this video for www.vice.com, Vice magazine’s fantastic online channel. It was contended the Aviarios Sloth refuge in Costa Rica: www.slothrescue.org. For even more of my sloth photos and video clips visit www.slothville.com To see much more remarkable Cute Shows on every little thing from hedgehogs to weiner canines visit www.vice.com

9 thoughts on “THE CUTE SHOW: BABY SLOTHS”

  1. I simply want to tell you that I am newbie to blogging and really liked this blog site. Very likely I’m going to bookmark your site . You amazingly come with good articles. Bless you for sharing your website.

  2. Do you have a spam issue on this website; I also am a blogger, and I was wanting to know your situation; we have created some nice practices and we are looking to trade methods with others, please shoot me an email if interested.

  3. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *